Haber

Erzincan’daki maden faciasında yeni gelişme! Erdoğan resmen imzaladı

En son madencilik felaketi haberleri: Anagold Madencilik Sanayi ve Ticaret A.Ş.’nin bulunduğu Çöpler Maden Sahasında toprak çıkarılarak istiflendi. Aralık 2010’dan bu yana altın üretiyor ve dün saat 14,28’e kaydı.

Yaklaşık 10 milyon metreküp toprak, saniyede 10 metrelik bir hızla 800 metrelik bir alana yayılıyor. İlk belirlemelere göre 9 işçi yeraltında kaldı.

TBMM’NİN KARARI RESMİ GAZETTE YAYINLANDI

Erzincan’ın İliç ilçesinde meydana gelen maden kazasının tüm taraflarla soruşturulması ve benzer kazaların önlenmesine yönelik tedbirlerin belirlenmesi amacıyla Türkiye Büyük Millet Meclisi’nin TBMM soruşturma kurulu kurulması kararı Resmi Gazete’de yayımlandı.

Komisyon 22 üyeden oluşacak. Komisyonun çalışma süresi başkan, başkan yardımcısı, sözcü ve sekreterin seçildiği tarihten itibaren 3 ay olacak. Komite ihtiyaç halinde Ankara dışında da çalışabilecek.

GÖZALTI SAYISI 7’YE ÇIKTI

Olayla ilgili soruşturma başlatılırken, aralarında saha yöneticisinin de bulunduğu 4 kişi gözaltına alındı. Aralarında şirket yöneticisinin de bulunduğu 3 kişinin daha gözaltına alınmasıyla toplam gözaltı sayısı 7’ye çıktı.

haberbergama.com.tr

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

-
Başa dön tuşu